ks. Waldemar Chrostowski "I będę mówił do jej serca. Księga proroka Ozeasza"

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 39,00 zł 39.00
quantity szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Komplet płyt proponowanych Państwu, to prawie 6 godzin (w komplecie 6 płyt), słuchania rekolekcji w oparciu o Księgę Ozeasza, jedną z najstarszych Ksiąg Starego Testamentu. Ks. Waldemar Chrostowski, wybitny polski biblista analizuje cała Księgę (dokonuje tzw. egzegezy), zdanie po zdaniu, czasem rozdział po rozdziale, umiejscawia jej powstanie w kontekście historii wyjaśniając tło społeczno - polityczne, tłumacząc nazwy geograficzne, a nade wszystko odpowiada na pytanie, co Bóg chciał powiedzieć poprzez proroka Ozeasza, działającego na przełomie VIII i VII wieku przed Chrystusem. Posługuje się przy tym własnym przekładem.

Ozeasz odsłania prawdę o ciągłym zmaganiu w naszym życiu: miłości i niewierności, dobra i zła, lojalności i zdrady, Boga i szatana. Pozostawia nas jednak z obietnicą pełną nadziei: więzy miłości ostatecznie zwyciężą. Jak refren Bóg powtarza przyrzeczenie: "Poślubię cię...". Jest to sesja biblijno-modlitewna, która przez spotkanie ze Słowem chce pomóc nam wrócić do pierwotnej miłości, do zażyłej więzi z Bogiem.

Tematy konferencji:

1. Małżeństwo proroka znakiem losów przymierza Boga z Izraelem (Oz 1-3) -57:00

2. Wołanie o narodowy rachunek sumienia (Oz 4,1-5,7) 44:00

3. Ufność Bogu a zgubne rachuby polityczne (Oz 5,8-7,16) 57:00

4. Kara Boża jako wyraz sprawiedliwego sądu (Oz 8-10)56:005. Boża miłość wobec dawnych i obecnych niewierności (Oz 11-12) 56:00

6. Sprawiedliwość a miłosierdzie (Oz 13-14) 59:00

Ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski - wybitny polski biblista, kierownik Katedry Egzegezy Starego Testamentu na UKSW, autor licznych książek, rekolekcjonista, animator formacyjnych grup biblijnych. 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl