ks. Krzysztof Matuszewski "Wiara i smutek... Psychologiczne aspekty smutku" cz. 2 CD MP3

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 24,90 zł 24.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Emmanuel
Kod produktu: 9788365375902

Opis

Duchowość człowieka i psychologia przenikają się. Za każdym razem kiedy mówimy o psychologii, to poruszamy też temat duchowości człowieka, choć nie zawsze używany język może na to wskazywać. Dlatego autorzy konferencji połączyli temat smutku i wiary, mówiąc także o ewangelicznych sposobach na stratę i porażkę.
Ks. Krzysztof Matuszewski w drugiej części poszerza temat smutku poruszony w części pierwszej i przedstawia sposoby radzenia sobie z tą emocją. Sięga po przykłady z Pisma Świętego, w którym wielokrotnie pojawiają się tematy smutku i straty oraz radzenia sobie z nimi. Czy chrześcijanin, który dąży do świętości, może się
smucić? Często brakuje nam wiedzy na ten ważny temat. Znamy jednak sytuacje kiedy smucił się nawet sam Pan Jezus. Jaka z tego nauka? Odpowiedź znajdziesz na tej płycie. Słuchając płyty, uporządkujesz zdobytą wiedzę, a także nauczysz się jak właściwie przeżywać smutek w kontekście wiary. Zaletą konferencji jest prosty język, zrozumiały dla odbiorcy.


Ks. Krzysztof Matuszewski - kapłan Archidiecezji Katowickiej, teolog, psycholog psychoterapeuta, rezydent przy parafii pw. bł. Karoliny w Tychach, doktorant Instytutu Duchowości KUL, asystent w Katedrze Nauk o Rodzinie Wydziału Teologicznego UŚ. Aktualnie odbywa szkolenie na studium psychoterapii integratywnej prowadzonym przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich w Warszawie. Duszpasterz, moderator Ruchu Światło Życie, związany również z ruchem Focolare. W ramach tzw. Strefy Pomocy Duchowej działającej przy Centrum Duchowości w Tychach pomaga osobom z problemami natury psychicznej i duchowej. Prowadzi rekolekcje dla młodzieży i dorosłych połączone z warsztatami psychologicznymi.

Nośnik: płyta CD w formacie mp3
Katowice 2018
Audiobook

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl