Tyski Wieczór Uwielbienia "Płyną, płyną zdroje miłosierdzia..."

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 20,00 zł 20.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: EM040

Opis

TYSKIE WIECZORY UWIELBIENIA

to w skali ogólnopolskiej wydarzenie szczególne. Zainicjowane w 2006 roku, jako forma wspólnotowej adoracji eucharystycznej, gromadzą regularnie, trzy razy w roku, kilka tysięcy osób, które przyjeżdżają do Tychów, aby uczestniczyć w żywej, pełnej mocy modlitwie uwielbienia. Tyskie Wieczory Uwielbienia stanowią bowiem próbę odpowiedzi na wezwanie skierowane przez Ojca Świętego Jana Pawła II w liście apostolskim na Rok Eucharystii Mane nobiscum Domine:

„W szczególności trzeba pielęgnować, zarówno podczas celebrowania Mszy św., jak i w kulcie eucharystycznym poza Mszą św., żywą obecność Chrystusa” (Jan Paweł II, Mane nobiscum Domine, 18).

Słowa te przywołane są nieprzypadkowo. Św. Jan Paweł II wielokrotnie zachęcał do

„oddawania Jezusowi obecnemu w Eucharystii, także poza Mszą św., czci w adoracji godnej tak wielkiej Tajemnicy”, ponieważ „w adoracji pogłębiamy naszą osobistą i wspólnotową kontemplację” (Jan Paweł II, Mane nobiscum Domine, 10, 18).

Właśnie ta zachęta legła u podstaw Tyskich Wieczorów Uwielbienia – inicjatywy zespołu liderów Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej przy parafii pw. bł. Karoliny w Tychach, którzy postawili sobie za cel wydobycie i pogłębienie owego wspólnotowego rysu kontemplacji oblicza Jezusa Eucharystycznego. Owocem są między innymi świadectwa wielu uzdrowień fizycznych i duchowych, z których część została opublikowana na stronie internetowej tyskiego Centrum Duchowości, a także liczne historie osób, które dzięki Tyskim Wieczorom Uwielbienia przeżyły głębokie nawrócenie, odkryły piękno Kościoła, odnalazły w swym życiu Boga, doświadczyły Jego bliskości i potęgi Bożego miłosierdzia. Dziś, z perspektywy minionych lat, można mówić już o swoistej tyskiej szkole charyzmatycznej modlitwy uwielbienia, którą cechuje koncentracja na realnej obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie, specyficzny kształt modlitwy wspólnotowej, a także charakterystyczne, pełne dynamiki i refleksyjnej prostoty śpiewy – pieśni pełne Ducha. Świadectwem tego stał się również muzyczno-modlitewny projekt Centrum Duchowości – CuD Projekt, współtworzony przez liderów tyskiego Centrum oraz zaprzyjaźnionych muzyków. Jego owocem są wydawane pod wspólnym hasłem na żywo i z mocą płyty ze śpiewami i fragmentami modlitw, w tym również album, który właśnie trzymasz w ręku.

Tym razem Centrum Duchowości przygotowało dwupłytowe nagranie live, zarejestrowane podczas XXIX Tyskiego Wieczoru Uwielbienia. Album, zatytułowany, Płyną, płyną zdroje miłosierdzia, to blisko dwugodzinny zapis tego wydarzenia, z pełną gamą śpiewów oraz fragmentami składających się na jego przebieg modlitw. Nagranie stanowi prezent przygotowany przez Centrum Duchowości z okazji Roku Świętego Miłosierdzia ogłoszonego przez papieża Franciszka 8 grudnia 2015 roku. Wyjątkowość tego jubileuszowego daru polega na tym, że nie jest on zwyczajnym zbiorem pieśni. To niezwykła, pełna ognia modlitwa przeplatana proroctwami i słowami poznania, sławiąca Boże Miłosierdzie i oddająca chwałę Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Obie składające się na album płyty mają służyć przede wszystkim modlitwie i powstały po to, aby osoby, które będą ich słuchały, mogły dzięki nim łatwiej uwielbiać Boga, a nawet prosić Go o uzdrowienie ze swych dolegliwości. Jesteśmy bowiem przekonani że również za pośrednictwem tego nagrania dobry Bóg pragnie przychodzić ze swym miłosierdziem do osób chorych, strapionych, pogrążonych w ciemnościach lęku i cierpienia, dotkniętych trudem samotności. W ich serca Bóg pragnie zlać obficie zdroje swego miłosierdzia, dając im przystęp do tronu swej łaski. Jeśli więc czujesz w sobie głód Bożej obecności, jeśli pragniesz oddać chwałę Bożemu miłosierdziu i zaprosić Jezusa do swego domu, do wszystkich spraw swego życia, do swej niemocy – wiedz, że ten album jest dla ciebie. Słuchaj go i módl się nim, a my będziemy modlili się z tobą. Jesteśmy przecież razem ukryci w sercu Jezusa, a Jego miłosierdzie już rozjaśnia nad nami swe oblicze. Uwierz w to.

zespół liderów Centrum Duchowości
Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej
przy parafii pw. bł. Karoliny w Tychach

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl