T. Grabowski OP, W. Jędrzejewski OP, T. Nowak OP, P. Oleś OP "Decyzje, które zmieniły świat"

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 19,90 zł 19.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: W drodze
Kod produktu: 9788379063994

Opis

To nie marzenia zmieniają rzeczywistość, ale konkretne decyzje i wybory. Niektóre są niezwykle twórcze, inne fatalne w skutkach. Do dziś nosimy w sobie konsekwencje nieposłuszeństwa Adama i Ewy w raju. O znaczeniu decyzji opowiadają biblijne historie z drzewem w tle i te o losach wielu „marnotrawnych” braci. Jednakże, czy jesteśmy w Edenie, czy pod dębami Mamre, czy też w Jerychu, Bóg staje na zakręcie dziejów i stale mówi:JESTEM! On nigdy nie porzucił stworzonego przez siebie dzieła. Odkupienie człowieka to jedna z kluczowych decyzji Boga, która niezmiennie – zmienia świat.

Książka powstała na podstawie serii filmów opublikowanych w serwisie dominikanie.pl. Znani dominikanie dzielą się w niej swoimi przemyśleniami: Tomasz Grabowski OP mówi o 9 dniach stworzenia. Piotr Oleś OP wprowadza nas w świat Arboretum. Miejsca, w którym kolekcjonuje się drzewa i krzewy w celach badawczych. Tomasz Nowak OP przygląda się Marnotrawnym braciom. Wojciech Jędrzejewski OP przybliża Decyzje, które zmieniły losy świata.

– Stworzenie jest pierwszym dowodem na to, że Bóg chce świata i nie rezygnuje z nikogo z nas. Każda chwila naszego życia, każda cząstka naszego ciała mówi o tym, że Bóg jest bezpośrednio zaangażowany w nasze istnienie. Chce nas, bo gdyby nie chciał, przestalibyśmy istnieć. Zniknęlibyśmy i na powrót stali się nicością. Dzięki temu, że Bóg mnie nieustannie podtrzymuje w istnieniu, wiem, że cały czas jest zaangażowany w moje bycie, a to jest dowód Jego miłości do mnie. On mnie chce! Bez względu na to, co robię, co mi się udaje czy jakie odnoszę porażki, On cały czas potwierdza, że mnie chce – Tomasz Grabowski OP.

– Aby dotknąć prawdy o nas samych i naszym życiu, bardzo mocno potrzebujemy Ducha mądrości. Mądrości, która pomagałaby nam rozpoznawać Bożą obecność w naszym życiu i prawdę, do której Pan Bóg nas zaprasza, do której chce nas nieustannie przekonywać i ją nam objawiać. Potrzebujemy wsparcia Pana Boga, kiedy dokonujemy wyborów, potrzebujemy, żeby to On nas prowadził i czasem pomagał nam zobaczyć, jaka jest prawda – o nas samych, o naszych relacjach, o naszym widzeniu drugiego człowieka i o tym, czego doświadczamy; prawda o naszym życiu, naszej codzienności, o tym wszystkim, z czym walczymy, co jest naszą radością, czego byśmy chcieli i do czego zmierzamy – Piotr Oleś OP.

– Pozwólmy Jezusowi zacząć królować w naszym życiu i wyprowadzić się z tego, co nas przygniata, z tego grzechu, z naszych wad, tak aby nie doprowadziły one do zabójstwa, do jeszcze większej krzywdy, aby zło nie rozszerzyło się na kolejne pokolenia, nie królowało, nie zaczęło panować szerzej i głębiej. Nie pozwólmy na to; idźmy do Jezusa, który nas wybawia, który sam wchodzi w miejsce Abla, aby nas wydobyć ze śmiercionośnego grzechu – Tomasz Nowak OP.

– Momentem, w którym Bóg potwierdził swoją decyzję i swój wybór, był krzyż Chrystusa. Raz jeszcze wybrał wówczas ten poraniony świat. Wziął go w swoje ramiona. Zadeklarował: „Jesteś mój, upadły świecie. Ukochałem cię na zawsze. Wyryłem cię na obu moich dłoniach. Wyryłem cię w moim sercu. Nigdy cię nie porzucę. Nigdy się ciebie nie wyrzeknę. Nigdy nie pozwolę, aby płomień mojego gniewu zniszczył ten świat, ponieważ to jest mój świat i biorę za niego odpowiedzialność” – Wojciech Jędrzejewski OP.

Patronat medialny nad książką objęli: „Przewodnik Katolicki”, „Echo Katolickie”, tygodnik „Idziemy”, miesięcznik „W drodze”, portal katolicki OPOKA, deon.pl, aleteia.pl, dominikanie.pl, Radio Emaus, Radio Nadzieja.

O autorach:
Tomasz Grabowski OP (ur. 1978 r.) – dominikanin, autor licznych wywiadów i artykułów w mediach ogólnopolskich, regionalnych i katolickich, a także dwóch książek: Wiara w czasach zarazy, Droga do zbawienia. Prowadził szereg wykładów poświęconych liturgii w ramach m.in. Dominikańskich Szkół Wiary, Dominikańskiego Studium Filozofii i Teologii, Studium Dominicanum, Wrocławskiego Studium Liturgiczno-Wokalnego, a także zajęcia dydaktyczne i formacyjne w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym oo. Dominikanów. Głosi rekolekcje dla grup, parafii i księży oraz wspólnot zakonnych.

Piotr Oleś OP (ur. 1986 r.) – dominikanin. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego i Kolegium Filozoficzno-Teologicznego Polskiej Prowincji Dominikanów. Studia z historii sztuki ukończył obroną pracy magisterskiej z zakresu późnobarokowej architektury na Dolnym Śląsku i w Czechach. Pasjonuje się chrześcijańską architekturą sakralną oraz ochroną zabytków, teologicznie interesuje go alegoria w pismach ojców Kościoła. Duszpasterz akademicki w DA Freta 10 w Warszawie.

Tomasz Nowak OP (ur. 1971 r.) – dominikanin, kaznodzieja wędrowny, wykładowca homiletyki, przeor klasztoru w Łodzi. Współtworzy Dominikański Ośrodek Kaznodziejski. Jego największą pasją jest głoszenie Ewangelii i muzyka, szczególnie jazz. Towarzyszy inicjatywom związanym z modlitwą uwielbienia. Razem z muzykami, aktorami, tancerzami i innymi artystami, którym bliska jest ta idea, prowadzi warsztaty, rekolekcje i koncerty.

Wojciech Jędrzejewski OP (ur. 1968 r.) – dominikanin, kaznodzieja, rekolekcjonista, współtworzy Dominikański Ośrodek Kaznodziejski. Były katecheta, duszpasterz młodzieży i studentów. Głosi rekolekcje i misje parafialne, posługuje słowem księżom i siostrom zakonnym. Prowadzi warsztaty czytania Pisma Świętego, które adresuje do małych grup duszpasterskich. Koordynuje warsztaty kaznodziejskie dla kapłanów. Zajmuje się również indywidualnym coachingiem.

Dane techniczne

Liczba stron 144
Oprawa miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl