Rachunek sumienia dla dzieci

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 2,50 zł 2.50
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Emmanuel
Kod produktu: 9788363757083

Opis

Od wydawcy do rodziców

"Jeśli się nie staniecie jak dzieci, Bożego” (por. Mt 18,3). Naturalną cechą dziecka jest ufność. Dziecko ma potrzebę opierania swojego życia na „kimś, kto wie”, na kimś stałym, dającym poczucie bezpieczeństwa, gotowym do poświęcenia siebie, swojego czasu, zdolności; na kimś, kto kocha bezinteresownie i bezwarunkowo.

Ufność leży u podstaw chrześcijańskich relacji człowiek - Bóg, Bóg - człowiek. Przyjdzie dzień, gdy Jaś stanie się Janem, a jego wiara będzie się rozwijała na podstawie doświadczeń wyniesionych z domu rodzinnego, z lat dziecięcych. Zadaniem rodziców jest nie tylko zachęcanie do życia w relacji z Bogiem, ale także dostrzeżenie i rozwijanie naturalnych skłonności dziecka do pokładania ufności w Jego miłości, trosce i dobroci.

Rachunek sumienia nie może być elementem wykorzystywanym przez rodziców w wychowywaniu dziecka ani próbą udowadniania mu winy. Jest raczej zarzuceniem pomostu, po którym może ono wrócić do wcześniej odkrytej prawdy, że Bóg akceptuje i kocha niezależnie od okoliczności. Rolą rodziców jest dyskretne towarzyszenie dziecku w tym powrocie i dzielenie z nim radości z tego faktu.


Od wydawcy do dzieci

Sakrament pokuty i pojednania jest radosnym spotkaniem z Panem Jezusem. On bardzo kocha dzieci i prosił, by nikt nie przeszkadzał dzieciom, kiedy chcą do Niego przyjść. Pan Jezus bardzo cieszy się z tych spotkań i zawsze na nie czeka.

Rachunek sumienia jest czasem, w którym trzeba się do tego spotkania przygotować. Najlepiej wtedy poprosić Ducha Świętego. On bardzo lubi w tym pomagać. Przychodzi zawsze, gdy Go wołamy. Duch Święty rozlewa miłość w naszych sercach i zachęca nas do dobra. Jeśli jednak ktoś tego dobra nie wypełnia lub robi coś złego - czyli popełnia grzech, On pomaga, żeby ta osoba to zobaczyła. Robi to, aby ten grzech można było wyznać Panu Jezusowi, który za ten grzech umarł na krzyżu i chce go nam przebaczyć. I to jest właśnie powód wielkiej radości i Jego, i twojej.

Zatem zapraszamy cię do wzywania Ducha Świętego i do licznych, radosnych spotkań z Panem Jezusem.

Warto też pamiętać, że krótki rachunek sumienia, codziennie wieczorem, jest najlepszym przygotowaniem do rachunku sumienia przed spowiedzią.

Dane techniczne

Liczba stron 16
Oprawa miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl