"Hugo i przyjaciele" DVD

Dostępność: brak towaru
Cena: 25,00 zł 25.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Wasz Kolega - Hugo - poszukując ciekawych historii w książkach, odnajduje swojego imiennika, który żył w Hiszpanii, ponad 600 lat temu. Wędrując z nim do Barcelony i i do maryjnego sanktuarium w Montserrat, dowiaduje się, jak żyli ludzie w czasach średniowiecza. 

W każdym odcinku poznajemy aspekty wiary chrześcijańskiej, wplecione w zabawne, codzienne wydarzenia i przygody głównego bohatera.

Czas: 78 min (13 części po ok. 6 min)

1. Pielgrzym- Hugo nie zna Jezusa. Poznaje pielgrzyma, który wędruje do sanktuarium. Poznaje również grupę cyrkowców, którzy wierzą i żyją wiarą. 

2. Podróż- Hugo poznaje franciszkanina. Dowiaduje się, że życie jest przygodą, a naszym powołaniem jest życie w przyjaźni z Bogiem.

3. Miasto- Pierwsze doświadczenie przebywania w świątyni. Hugo doznaje tutaj spokoju i ciszy. 

4. Kajdany- Najgroźniejsze są dla człowieka wewnętrzne kajdany. Hugo dowiaduje się, że tylko Jezus może te kajdany zerwać i dać człowiekowi wolność.

5. Tajemniczy człowiek- Hugo dowiaduje się, że słowo "Kościół" ma dwa znaczenia. Z jednej strony jest to kamienny budynek, z drugiej strony jest to wspólnota ludzi, którzy wyznają tą samą wiarę w Jezusa.

6. Wreszcie razem- Rodzina Hugo, wreszcie po długiej rozłące może w końcu być razem. Jakże teraz z radością można modlić się wspólnie modlitwą "Ojcze Nasz".

7. Montserrat- Hugo poznaje człowieka, który prowadzi życie monastyczne. Docenia drogę i praktykę pielgrzymki do sanktuarium. 

8. Wolność- Hugo stawia czoła rzeczywistości dobra i zła oraz kwestii dlaczego istnieją dobrzy i źli ludzie. Dochodzi do wniosku, że tylko będąc w przyjaźni z Jezusem, prosząc o pokój i przebaczenie możemy uzyskać prawdziwą wolność.

9. Próba- Pracodawca Hugo, jest zazdrosny o zręczność swojego ucznia. Psuje jego pracę i oskarża. Podczas pożaru Hugo ratuje dobytek swojego pracodawcy. Doświadcza silnego napięcia, między niechęcią do pracodawcy a chęcią wybaczenia.

10. Bicie dzwonów- Umiera opatrzony wiatykiem, przyjaciel Hugo- stary dzwonnik. Dowiadujemy się o genezie procesji na Boże Ciało. Walka Dawida z Goliatem została porównana do walki między aniołami i demonami.

11. Chrzciny- Minęło 5 lat. Hugo i Klara zostają rodzicami chrzcielnymi dla wnuka mistrza szewca.

12. Koniec waśni- Hugo i Klara pomagają rannym, którzy przybyli statkiem do miasta. Jeden z nich prosi Hugo o opiekę nad dwójką dzieci. Teraz Hugo jest apostołem Jezusa i wprowadza chłopców w tajniki wiary. 

13. Ciąg dalszy nastąpi- Hugo i Klara, wraz ze swoimi podopiecznymi organizują pielgrzymkę do Świętej Góry Monserrat. Hugo zastanawia się, czy w ciągu stuleci będą pojawiali się nowi chrześcijanie.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl