Beata i Andrzej Guzikowie "Komunikacja w małżeństwie i w rodzinie"

Dostępność: brak towaru
Cena: 12,00 zł 12.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Aby tworzyć i rozwijać wspólnotę osób w rodzinie potrzebny jest aktywny wysiłek wszystkich jej członków. Wzajemne relacje wymagają dialogu. Porozumiewanie się w duchu miłości, szczerości i życzliwości, przyczynia się do umacniania więzi pomiędzy małżonkami i dziećmi.

Kiedy zostaliśmy wybrani na parę animatorską i zastanawialiśmy się, jak zorganizować kolejny rok pracy w naszym kręgu, zaproponowaliśmy temat: „Komunikacja w małżeństwie i w rodzinie”.

Realizując temat roku pracy, z miesiąca na miesiąc przygotowywaliśmy materiały w postaci konspektów. Każde małżeństwo otrzymywało je dwa tygodnie przed spotkaniem i miało za zadanie zapoznać się z treścią, przemyśleć pytania do dyskusji i omówić temat ze współmałżonkiem, aby owocnie przygotować się do spotkania. Na comiesięcznym spotkaniu kręgu, w czasie dzielenia się Ewangelią rozważaliśmy teksty biblijne, które wprowadzały w temat spotkania. W ramach części formacyjnej, po dzieleniu się zobowiązaniami, wymienialiśmy doświadczenia dotyczące danego zagadnienia oraz ubogacaliśmy się odpowiadając na pytania umieszczone na końcu każdego tematu. Wiele małżeństw podejmowało problemy komunikacji w czasie comiesięcznego dialogu małżeńskiego. Część formacyjna naszych spotkań była bardzo żywa i autentyczna, była prawdziwym świadectwem działania Pana Boga w przemianie naszych serc, w tworzeniu atmosfery miłości i zaufania.

Beata i Andrzej Guzikowie
ze wstępu do podręcznika

Dane techniczne

Liczba stron 52
Oprawa miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl