
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Cena
-
od
do

Slavorum Apostoli (Apostołowie Słowian) encyklika ogłoszona z okazji tysięcznej rocznicy dzieła ewangelizacji św. Cyryla i Metodego, poświęcona jest działalności misyjnej Kościoła.
Dostępność: brak towaru

Sollicitudo Rei Socialis (Troska społeczna). W poszczególnych rozdziałach papież przez pryzmat wiary przybliża społeczne problemy współczesnego świata i przedstawia wizję prawdziwego rozwoju ludzkiego opartego o Ewangelię.
Dostępność: brak towaru

Napisany z wyłącznej inicjatywy papieża dokument mówi o roli, jaką odegrał św. Józef, małżonek Maryi i opiekun Jezusa, w historii Zbawienia.
Dostępność: brak towaru

List do rodzin napisał Jan Paweł II z okazji Międzynarodowego Roku Rodziny (1994), ogłoszonego przez ONZ. Jest on nadal bardzo aktualny jako zbiór mądrych nauk dotyczących miłości, dobra, rodzicielstwa, wychowania.
Dostępność: brak towaru

Papieska bulla – zapowiadająca Nadzwyczajny Rok Jubileuszowy Miłosierdzia – ukazuje Boże miłosierdzie jako główne przesłanie Pisma Świętego i nauczania Jezusa. Miłosierdzie nie jest słowem abstrakcyjnym, ale obliczem, które trzeba rozpoznać, kontemplować i służyć.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin

List autorstwa Benedykta XVI O przyczynach kryzysu Kościoła, w którym obszernie przedstawia on podstawy kryzysu, jaki dotknął Kościół w ostatnich dziesięcioleciach, szczególnie w sferze seksualnej. Poszukując przyczyn tego kryzysu Ojciec Święty wskazuje na częsty brak wiary w rzeczywistą obecność Boga w Kościele i świecie (także wśród wysokich rangą duchownych!) oraz na faktyczne odrzucenie odwiecznych, Boskich praw moralnych.
Dostępność: brak towaru

Salvifici Doloris − list apostolski Jana Pawła II o chrześcijańskim sensie ludzkiego cierpienia, wydany 11 lutego 1984, w dniu liturgicznego wspomnienia Matki Bożej z Lourdes.
Dostępność: brak towaru

Encyklika Jana Pawła II Dives in Misericordia (Bogaty w Miłosierdziu) "Miłosierdzie stanowi podstawową treść orędzia mesjańskiego Chrystusa oraz siłę konstytutywną Jego posłannictwa".
Dostępność: brak towaru

W swej piątej encyklice Jan Paweł II przybliża wiernym tajemnicę Trzeciej Osoby Boskiej i podkreśla rolę Ducha Świętego w prowadzeniu człowieka do prawdy o Chrystusie.
Dostępność: brak towaru

„Redemptoris misio” (Misja Odkupiciela) papież podkreśla aktualność posłannictwa misyjnego Kościoła. Tytuł pierwszego rozdziału brzmi: „Jezus Chrystus jedynym Zbawicielem”.
Dostępność: brak towaru

List apostolski Patris corde Ojca Świętego Franciszka z okazji 150. rocznicy ogłoszenia Świętego Józefa Patronem Kościoła Powszechnego. W książeczce znajduje się również Dekret Penitencjarii Apostolskiej odnośnie odpustów oraz modlitwy do Świętego Józefa.
Dostępność: brak towaru

Encyklika o drogach, którymi Kościół katolicki powinien kroczyć w dobie obecnej przy pełnieniu swojej misji. Opatrzona doskonałym komentarzem ks. prof. Jana Kruciny.
Dostępność: brak towaru

„Wiara i rozum – pisze papież – są jak dwa skrzydła unoszące człowieka ku kontemplacji prawdy”. Papież wskazuje na relacje między wiarą a rozumem z punktu widzenia Kościoła i podkreśla, że nie muszą one się wzajemnie zwalczać, ale uzupełniać.
Dostępność: brak towaru

„Te refleksje na temat wiary – zgodne z tym wszystkim, co Magisterium Kościoła powiedziało o tej cnocie teologalnej – pragnę dołączyć do tego, co Benedykt XVI napisał w encyklikach o miłości i nadziei.
Dostępność: brak towaru

Papież w swoim pierwszym tej rangi dokumencie, niejako programowym, ukazuje katolikom sens wiary. Warto zauważyć, że prace nad nim rozpoczął jeszcze papież Benedykt XVI, a sama tematyka jest kontynuacją jego myśli i ostatnią częścią „trylogii” encyklik: o miłości (Deus caritas est), nadziei (Spe salvi) i właśnie wierze (Lumen fidei).
Dostępność: brak towaru

Centesimus annus (Setna rocznica) stanowi fundament katolickiej nauki społecznej. W dużej mierze zawiera ona krytykę komunizmu i wszelkich ideologii totalitarnych.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin