Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Pogłębione studiowanie tekstów biblijnych to jedna z form modlitwy, która ma wielowiekową tradycję. Lectio divina to lektura Słowa Bożego znana już w pierwszych wiekach chrześcijaństwa, a jej rozwój nastąpił w okresie średniowiecza. Przez kilka wieków ograniczona jedynie do murów klasztornych, stała się popularna w XX wieku, a papież Benedykt XVI zachęcał do lectio divina wszystkich wierzących. W naszej księgarni znajdziecie Państwo wiele książek na temat lectio divina pomagających w zrozumieniu Słowa Bożego oraz poznawaniu jego głębokiego przesłania duchowego. Oferujemy lectio divina na każdy dzień, a więc lektury, które można czytać codziennie, odkrywając i pogłębiając znajomość tekstów biblijnych. Książka będzie nie tylko źródłem indywidualnej kontemplacji treści, ale również doskonałym prezentem dla osoby pragnącej pogłębić swoją wiarę poprzez praktykę lectio divina.

Studiowanie tekstów biblijnych – Lectio divina

Jednym z celów lectio divina we współczesnym świecie jest nauka życia ze Słowem Bożym. Często zapominamy o tym, czym powinno być Pismo Święte dla każdego chrześcijanina lub podchodzimy do jego czytania w sposób bierny, tj. bez zrozumienia. Jednak Biblia nie jest zwykłą księgą. Stąd lectio divina, jako metoda głębokiego studiowania i karmieniem się Słowem Bożym, umożliwia nawiązanie niemalże mistycznego kontaktu z Panem. Na lectio divina składa się kilka zasad, będących elementami całego duchowego przeżycia związanego z czytaniem Pisma Świętego: lektury (lekcji), medytacji, modlitwy, kontemplacji. Cztery etapy lectio divina mają w konsekwencji doprowadzić czytającego do stanu wyższej łączności ze Słowem Bożym.

Lectio divina na każdy dzień

Według praktyków lectio divina to szczególna forma modlitwy. Przed tak bliskim kontaktem ze Słowem Bożym warto przygotować się od wewnątrz oraz od zewnątrz. W tym pierwszym pomocne będą publikacje na temat lectio divina. W naszej ofercie znajdują się książki dotyczące konkretnych fragmentów, np. Ewangelii lub też Biblii jako całości. Z dostępnych pozycji o lectio divina można nauczyć się, jak pojmować Słowo Boże w sposób, w jaki zostało oryginalnie przekazane przez Wszechmocnego. Warto rozpocząć praktykę lectio divina w okresie Wielkiego Postu – wiele jest książek poświęconych właśnie naukom rekolekcyjnym. Niezależnie od stopnia zaawansowania, każdy znajdzie u nas przydatną lekturę na temat lectio divina.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl