Opcje przeglądania

W naszym kraju istnieje długa tradycja malowania obrazów sakralnych. W ofercie naszego sklepu znajdują się ręcznie malowane polskie ikony przedstawiające Matkę Bożą, Św. Rodzinę, Jezusa oraz aniołów. Charakterystyczny styl i sposób pisania tych niezwykłych dzieł sztuki nauczany jest jedynie w kilku ośrodkach w Polsce, co czyni obrazy unikalnymi. Oferowane przez nas ikony mogą zastąpić święte obrazki w domu tradycyjnie wieszane nad progiem. Dzięki klasycznemu wykonaniu pasują do każdego wnętrza. „Pisane” obrazy sprawdzą się również jako prezenty z okazji sakramentów kościelnych, a także rocznic czy urodzin.

Wyjątkowe dzieła sztuki

Wyraźne światłocienie, żywe barwy i złota oprawa – to cechy charakterystyczne ikon. Wiemy, co dla wielu znaczy tradycja i oryginalność dzieł, dlatego oferujemy obrazy sakralne malowane tak, jak wieki temu. Dzieła te tworzone są w Polsce i nawiązują do naszych najważniejszych wartości. Matka Boża najczęściej pojawia się w polskich ikonach z Dzieciątkiem lub jako część Św. Rodziny. Do jednego z najbardziej znanych przedstawień należy również Chrystus Pantokrator ukazany w charakterystycznej pozie z uniesionymi palcami.

Tradycyjnie ikony malowane są ręcznie na drewnianych deskach o różnej wielkości. Żywe kolory artysta uzyskuje poprzez zmieszanie naturalnych pigmentów, a duże znaczenie ma również wykorzystanie złotej farby lub płatków 24-karatowego złota. Współcześnie niekiedy stosuje się również technikę nadrukowania znanych reprodukcji. W sklepie Święty Jacek można znaleźć certyfikowane polskie ikony na prezent lub do powieszenia na ścianie w szczególnym miejscu w domu.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl